5 różnych stylów progów drzwi wewnętrznych

Znane również jako listwy drzwiowe, progi do drzwi wewnętrznych są niezbędne we wszystkich nowoczesnych domach i przestrzeniach komercyjnych. Nie tylko poprawiają wygląd Twojej przestrzeni wewnętrznej, ale mogą również sprawić, że obszar będzie bezpieczniejszy. Progi drzwi wewnętrznych mogą również sprawić, że Twoja nieruchomość będzie bardziej energooszczędna, oszczędzając pieniądze na rachunkach za gaz i ogrzewanie.

progi do drzwi

W Hermes Warszawa oferujemy szeroką gamę progów do drzwi wewnętrznych, belek i nie tylko, aby poprawić wygląd Twojego domu. Jeśli jednak nie masz pewności, jakich progów drzwiowych potrzebujesz i które najlepiej pasowałyby do Twojej nieruchomości, poniżej przygotowaliśmy ten poradnik dotyczący typów progów wewnętrznych.

 

Po pierwsze, czym jest próg drzwi?

CO TO JEST PRÓG DRZWI?

Pomimo tego, że są stosunkowo niewielkim detalem w Twoim domu, progi do drzwi wewnętrznych odgrywają ważną rolę w dopełnianiu wyglądu i funkcjonalności Twoich pomieszczeń. Istnieje wiele różnych typów progów do drzwi wewnętrznych, ale wszystkie służą temu samemu celowi, aby zamknąć szczelinę między dolną częścią drzwi a podłogą, tworząc subtelne i płynne przejście.

 

W zależności od wystroju wnętrza i podłogi w Twojej nieruchomości, możesz wybrać próg drzwiowy, który to dopełni. Na przykład, jeśli łączysz kuchnię z salonem i obie mają drewniane podłogi, możesz wybrać drewniany próg, aby wtapiał się w otoczenie. Progi drzwiowe od Hermes Warszawa są w stanie połączyć ze sobą prawie wszystkie rodzaje podłóg, od Od drewna do drewna, od dywanu do płytek, tworząc bezspoinowe i bezpieczne wejścia do Twojej posesji.

Przyjrzyjmy się różnym typom progów do drzwi wewnętrznych, które pomogą Ci połączyć pokoje i uzupełnić dom lub przestrzeń handlową.

 

5 GŁÓWNYCH TYPÓW PROGÓW DRZWI WEWNĘTRZNYCH

Większość progów drzwi wewnętrznych jest wykonana z metalu (głównie mosiądzu, stali nierdzewnej, brązu i aluminium), laminatu drewnianego lub PCV. Metale są korzystne ze względu na ich trwałość i elegancki wygląd, drewno świetnie nadaje się do tradycyjnych projektów, a projekty UPVC są zazwyczaj tańsze.

Spójrz poniżej na nasze wyjaśnienia dotyczące każdego progu drzwi wewnętrznych, aby zobaczyć, który najlepiej pasuje do Twojego domu.

 

Progi uszczelnienia zderzaka

Ten rodzaj progu składa się z górnej uszczelki, która po zamknięciu łączy się z drzwiami. Zaletą tego jest to, że próg uszczelniający zderzaka działa jak uszczelnienie dolnej części drzwi, co z kolei zapobiega przedostawaniu się przeciągów i wilgoci. Przy rozważaniu montażu progu uszczelki zderzaka należy wziąć pod uwagę podcięcie drzwi (spód drzwi)

 

Progi siodła

Progi siodłowe mają kształt siodeł i są zwykle widoczne w paskach w górnej części wejść zewnętrznych. Progi siodłowe są zazwyczaj większymi, metalowymi progami drzwiowymi i mogą być dostarczane ze wspornikami pod spodem, które biegną przez całą długość progu. Ze względów bezpieczeństwa progi siodłowe można dokupić z rowkami, aby zmniejszyć ryzyko poślizgnięcia. Progi siodłowe wyścielające drzwi można zobaczyć na imprezach plenerowych, takich jak wesela, festiwale i plenerowe imprezy firmowe.

W zależności od tego, jak i gdzie planujesz użyć progu siodełka, będziesz musiał wziąć pod uwagę grubość metalu. Jeśli szukasz wytrzymałego progu siodełka na festiwal muzyczny lub wesele (obszary o dużym natężeniu ruchu), być może będziesz potrzebować grubości 1 cala lub więcej. Niektórzy dostawcy mogą również oferować progi wykonane na zamówienie, więc rozejrzyj się, aby zobaczyć, co możesz znaleźć.

 

Progi do dużych obciążeń

Jak sama nazwa wskazuje, progi do dużych obciążeń są zaprojektowane tak, aby wytrzymać duży ruch pieszy. Ten rodzaj progu drzwiowego jest idealny do umieszczenia wewnątrz i na zewnątrz i jest w stanie wytrzymać ruch ciężkich maszyn, takich jak samochody, kosiarki ogrodowe i wózki widłowe. Progi o dużej wytrzymałości są zaprojektowane przy użyciu grubszego metalu, często ze stali nierdzewnej, aby wytrzymać stały intensywny ruch pieszy.

 

Progi Przerwy Termicznej

Progi drzwiowe z przegrodą termiczną są zaprojektowane tak, aby zapobiegać przedostawaniu się zimnego powietrza lub ciepła przez podłogę. Idealne zarówno w gorącym, jak i zimnym klimacie, progi z przegrodą termiczną pomagają zatrzymać kondensację na progu, która może stać się zagrożeniem bezpieczeństwa, szczególnie w chłodniejszych warunkach (ryzyko poślizgnięcia). Przekładka termiczna umieszczona jest pośrodku progu i zapobiega zawilgoceniu i śliskości w niskich i wysokich temperaturach.

 

Warto również zauważyć, że progi z przegrodą termiczną mogą posiadać uszczelki odbojowe i mogą być ukształtowane podobnie jak progi siodłowe.

 

Dzielniki

Jak sama nazwa wskazuje, przegrody, zwane również przegrodami podłogowymi, dywanowymi, drewnianymi i kaflowymi, służą do dzielenia podłogi między pomieszczeniami. Mogą służyć do dzielenia pomieszczeń i łączenia ich ze sobą. W istocie jest to zadanie standardowego progu drzwiowego, aby połączyć dwa pomieszczenia w atrakcyjnym i bezpiecznym formacie. Przegrody mają kluczowe znaczenie w środowiskach ognioodpornych, ponieważ pomagają zatrzymać ogień (w przypadku jednego) przed przemieszczaniem się pod drzwiami.

 

Szukasz progów do drzwi wewnętrznych?

Jeśli chcesz uzupełnić projekt podłogi swojej nieruchomości trwałym i pięknym progiem drzwiowym, nasz zespół może Ci pomóc. Dzięki 30-letniemu doświadczeniu w dostarczaniu progów do drzwi wewnętrznych w całej Polsce, możesz mieć pewność, że nasze progi są idealne do wykończenia Twojego wnętrza. Wybieramy tylko materiały i projekty, które naszym zdaniem spełniają nasze wysokie standardy jakości i trwałości, abyś mógł otrzymać produkt, który przetrwa całe życie.